Namedsport jede s Czech Samurai na Dakar Classic:

Rally Dakar je extrémní závod, který vyžaduje od jezdců a jejich vozidel maximální výkon a odolnost. Správná výživa je proto klíčová pro úspěch v tomto náročném závodě.
Jezdci musí být ve vrcholné fyzické kondici, aby zvládli dlouhé a náročné etapy. Jejich strava by měla být bohatá na živiny, jako jsou bílkoviny, sacharidy a zdravé tuky. Bílkoviny jsou důležité pro regeneraci svalů a jejich opravu po náročném tréninku a závodech. Sacharidy jsou hlavním zdrojem energie a pomáhají udržovat vytrvalost. Zdravé tuky jsou důležité pro správnou funkci mozku a podporu imunitního systému.
Jezdci by měli také dbát na dostatečný příjem vitamínů a minerálů, které pomáhají udržovat zdraví a podporují správnou funkci těla. Důležité jsou zejména vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín D, vápník, železo a zinek.
Hydratace je také klíčová. Jezdci by měli pravidelně pít vodu a elektrolytové nápoje, aby udrželi správnou rovnováhu tekutin v těle a zabránili dehydrataci.
Vzhledem k náročnosti závodu je také důležité, aby jezdci měli dostatek odpočinku a spali dostatečný počet hodin denně. Dobrý spánek je nezbytný pro regeneraci těla a zotavení po náročných etapách.
Celkově je správná výživa na Rally Dakar klíčová pro udržení energie, vytrvalosti a fyzického výkonu jezdců. Je důležité, aby jezdci spolupracovali se svými týmy a odborníky na výživu, aby si vytvořili optimální stravovací plán přizpůsobený jejich individuálním potřebám a cílům. Tým Czech Samuais má přesně nastavený výživový plán od  https://www.sportboost.cz!!!!