Světový sraz Citroën 2CV

1569 km, 0️⃣ Ks snědených brambůrek, 5 vypitých ☕️, troje překročené hranice – Německo/Francie/Švýcarsko 🚕Tak tohle byl světový sraz Citroën 2CV, kam se vydala Bára s Lucií 🙎‍♀️🙎‍♀️ A my jsme naše Samuraiky vyzpovídali ještě za čerstva:
Báro na jakou akci ste se vydaly?
“Vyrazily jsme na světový sraz Citroën 2CV neboli kachen který se konal ve Švýcarskem Delémont.”
Jely ste společně s Luckou Engovou? To je vaše první Dakarská společná akce, a budou další?
“Ano, jely jsme s Luckou představit se celosvětové komunitě majitelů i milovníků Citroën 2CV, jako tým, který absolvuje společně s Kachnou Dakarskou rally a dá tak tomuto zabavenému vozu nový život. Cestou jsme se na ztratily, ani nezavraždily, takže je to na dobřé cestě! A další budou, jakmile bude naše Kachna připravená!”
Máte tušení kolik se akce zůčastnilo kachen?
“Celkem bylo okolo 3500 registrovaných vozů – 90% bylo kachen, pak bylo hodně Mehari nebo Diane. Takže neuvěřitelné množství, ze všech koutů světa.”
Dakar a sraz Kachen, mají účastníci povědomí o Dakar classic?
“Překvapivě moc ne! Část samozřejmě zná Dakar.. ale část si třeba myslela, že jedeme na cestu do Senegalu, někdo si myslel, že pořádáme závod pro Kachny.. 🙂. Mezi vystavovateli bylo taky spousta cestovatelů, kteří s Kachnami absolvovali dlouhé a dobrodružné cesty do různých koutů světa, měli Kačeny uzpůsobeny do terénu, tak si mysleli, že budeme další..
Komplikace byla taky jazyková bariéra.
Cílem naší cesty bylo se komunitě ukázat a odprezentovat naší výzvu a na dalším srazu, kde už budeme s Kačenou, to bude jine! Taky jsme potřebovali okouknout různé úpravy a vylepšení z offroadých Kachen, pobavit se s jejich majiteli, co je na cestách trápilo a na co bychom si měli dát pozor.. a postřehů a nápadů máme hromadu, takže cesta bylo rozhodně úspěšná!“