Rally Prag revival 2023:

‼️ 12. 00. už se to blíží ‼️ 😉
🇨🇿 Držíme palce Samuraiům – Ondřej, Ollie
📺👀 Prag Rallye Revival
Slavnostní start PRV je naplánován 📸 z centra Prahy – Rudolfínum. Po dlouhé době provětráme DAKARSKOU Toyotu🚌

Pozvánka:

Pozvánka na XI.Rallye Praha Revival , 21.-23. dubna 2022

O víkendu se uskuteční již 12. ročník sportovně-společenské akce pro legendy motosportu a příznivce závodních a sportovních automobilů let minulých. Do Prahy se sjede víc než 160 posádek z celé Evropy, aby strávily tři dny na podniku, který se koná podle již osvědčeného a unikátního schématu pod taktovkou promotéra automobilových závodů Edy Patery.

V pátek v pravé poledne vyrazí ze slavnostního startu na Náměstí Jana Palacha před Rudolfinem v centru Prahy na trať jako první z pestrého revivalového startovního pole originální dakarská LIAZka Tomáše Poura. Za ní v minutových intervalech další podle startovní listiny. http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=4559

Z centra Prahy se revivalisté dostanou na tradiční prolog na závodišti ve Velké Chuchli, kde je první vůz očekáván ve 12:20. Po prologu se vrátí do radotínského Kart-centra, odkud v 16:15 vystartují do první etapy, zpestřené měřeným úsekem na trati závodu do vrchu mezi Komořany a Točnou, která je zavede až na Starou Živohošť, kde revivalisté stráví dvě noci.

Sobotní program divákům nabídne dvě Show Section v sedlčanské Kotlině v 9:14 a v 17:58 hodin, Další možností kde v sobotu bude možné shlédnout revivalová auta v akci bude na Výstavišti v Českých Budějovicích v 11:32 a v 15:15. V klidu si prohlédnout techniku bude možné o sobotní hodinové polední pauze v Holašovicích.

V neděli ráno v 9:59 začne Show Section znova na dráze v Sedlčanech, kam se ještě po orientačním kolečku po Sedlčansku vrátí k poslednímu souboji s chronometrem ve 12:35. Cíl bude opět v radotínském Kart-centru kde by se měl první vůz objevit ve 14:15. Zde dojde v podvečer i k vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším v jednotlivých vypsaných třídách.

Na všechny Show Section je vstup zdarma, diváci musí mít na paměti, že Show Section nejsou závody na okruhu, ani rallyové rychlostní zkoušky, při sledování dění na trati by se měli řídit zdravým rozumem, respektovat zakázané prostory a bez výhrad se řídit pokyny činovníků tak, aby revivalovou pohodovou atmosféru nenarušila žádná mimořádná událost.

Posádky i pořadatelé zvou na víkend všechny příznivce motoristického sportu a fanoušky jeho historie ke strávení příjemných chvil a užité si pestré podívané.