Tik ťak, čas je na Rally Dakar Classic důležitý:

Na rozdíl od většiny ostatních forem motorsportu se rallye Dakar i Dakar Classic nejezdí vcelku od začátku až do cíle. Namísto toho je rozdělena do mnoha částí a úseků. Erzety –  Přejezdy – Etapy a u Classiků se měřené erzety ještě dělí na „časové a navigační“.

 

V kategorii Classic je nedílnou součástí dokonalá souhra času – hodin, a dalších přístrojů, které posádky provedou dílčími úseky etap co nejblíže předem daných rychlostních průměrů. Během rally jsme odkázaný na čas. Už jen příjezd na start, musí být přesně spočítaný. Jednotlivé průjezdy mezi přejezdy a etapami se nesmí odchylovat od jasně daných časů od pořadatelů, které si posádky následně musí dopočítávat. A o průjezdech v jednotlivých erzetách s co nejbližším předem daným rychlostním průměrem, ani nemluvě.
O čas se mi stará česká firma Prim, která vyrábí hodinky s láskou, tradicí a zkušeností. „Klasický a nadčasový vzhled PRIM hodinek se stal synonymem pro jednoduchou eleganci. Přitažlivost českých hodinek PRIM spočívá v detailně promyšleném vzhledu, který perfektně doplní společenský outfit stejně efektně, jako ten ležérní. Hodinky PRIM jsou jedinečné, s nimi vystoupíte z davu a budete vlastnit originální kousek.“ – https://eshop.prim-hodinky.cz/informace/o-nas

 

Pískem i bahnem otestováno:

Na letošním Dakaru Classic jsme společně s týmovými kolegy testovali 14. model limitované série hodinek PRIM Dakar – Dakar 23 Legenda. Společně jsme si z extrémně národního ročníku dovezli 3. místo v kategorii HO. A tak jsme hodinky dokonale otestovali v písku, bahnu i vodě. Říkáte si vodě a bahnu, na poušti? Ano je to tak! Letošní ročník byl protkán přívalovými dešti, které z rally udělali úplně jiný rozměr závodů. Hodně mě potěšilo, že hodinky tenhle extrém přežili bez poskvrny, navíc nás hodinky provázeli kompletně celým Dakarem. Chytré hodinky se vybily druhý den a hledání nabíjecích kabelů nás přestalo bavit, takže PRIMKY po celou dobu závodů hrály prim zejména v časových výpočtech. Navíc oceňuji nadčasový, sportovní vzhled!  Jsem hrdá na naší spolupráci a děkuji za vloženou důvěru, těším se na další hodiny, vteřiny, minuty ve společném závodění!!!

Prý na poušti prší jen 6x do roka:

 

Výsledky Czech Samurais týmu:

  • Ollie Roučková – Jiří Kopřiva: 3. v kategorii HO
  • Ondřej Martinec – Gabriel Žúbor – Nejlepší ČEŠI v kategoriích Classic, 37. místo