Co jí pilotka Suzuki Samurai na Dakaru:

Těžko říct, kolik na Dakaru vypije náš tým vody, kolik se sní housek ke snídani, kolik se sní proviantu z ČR. Ale je jasný, že si sebou vezeme jasně nadefinované svačiny, pitný režim a doplňky stravy, které se snědí hlavně v etapách a při přejezdech.

Není tajemstvím, že si sebou Ollie vozí přesně naplánovaný stravovací plán:  svačiny – snídaně – pitný režim – doplňky stravy. U Ollie musí být strava pestrá a nesmí být fádní. I když jednotlivé svačiny se k tomu pobízejí. Jenže právě u svačin a v podstatě i pitného režimu ta fádnost vlastně musí být. Striktnost sebou přináší ovoce, a to už si Ollie otestovala při Centrálním Mistrovství Spartan race, kde vybojovala nejednu medaili ve své věkové kategorii. 

 

Co jí Ollie na Dakaru:

  • Snídaně:

„U snídaní sem si mohla dovolit namixovat si královské hody.  Výběr jsem řídila hlavně podle pocitu, z běžeckých závodů jsem se naučila vnímat jak se cítím a to mi docela pomohlo i na Dakaru.

Ke klasickým vajíčkům nebo toustu, jsem přidala jednu nebo druhou variantu instantních kaší- Sponser.  Jedna z nich je sice v názvu Low Carb, ale zato obsahuje mandle, kokos, zdravé tuky. Obě varianty kaší sem si doladila ovocem  a jogurtem ( banány sem si brala u večeře, tady bylo docela vtipné, že banány u snídaně chyběly).

  • Pitný režim:
S sebou jako pitný režim v jedné láhvi COMPETITION sportovní nápoj a v druhé čistou vodu + 2 kapsle solných tablet (ke konci už jsem zasolovala méně, nebylo takové teplo).
  • Oběd:
Většinou jsem obědvala v DAKARské kantýně: maso, brambory, rýže, těstoviny, zákusky, polévku, zelenina….. Nejlepší bylo si zakousnout Uheráku, a do domácí zavařené zeleniny. Jenže to se snědlo hned takže spíš kantýna. Po dvou týdnech sem se domu těšila na pořádný Knedlo zelo vepřo s vychlazenou 12.
  • Svačiny: 
Večer předem sem si do auta balila: tyčinky od Sponseru s důrazem na energii a vytrvalost. Docela mě překvapilo, jak sou chuťově dobrý.  Banány, tubu s tuňákem a sem tam sem tam šoupla trochu „čipsů“ nebo něco sladkého 100% nezdravého. Po dokončení poslední etapy a na závěr dne klasický regener.
  • Večeře:
Opět z DAKAR kantýny. Během večeře sem si rozmíchala do vody Nitroflow Performance.  Před spaním Relax & Recover. ( Tady ale pozor, když to budete zkoušet, chce to si vzít Relax Recowery minimálně 2 hodiny před spaním)….
  • Doplňky stravy:

Vitamín C, Omega 3, Geloren……

Geloren Active vyvinuli čeští vědci a lékaři pro osoby s vyšším zatížením kloubů a seniory. Obsahuje vysoké množství kyseliny hyaluronové, porcinního chondroitin sulfátu, hydrolyzovaného kolagenu, želatiny a vitamínu C, jenž přispívá k normální tvorbě kolagenu nezbytného pro normální funkci kostí a chrupavek.Pečujte o své klouby, vazy a šlachy! Díky příjemné chuti Gelorenu Active je jeho konzumace za odměnu, kterou si po namáhavém dni zasloužíte….. ZDROJ: https://www.contiproshop.cz/geloren-active-432g–kloubni-vyziva/

Takhle to vypadá v obchodech u benzínových pump:

Sem tam se našla chvilka na neplánované nakupování i během přejezdů,  Jiří Kopřiva – “ V jedné z etap tak šíleně pršelo, a byla taková zima, že sem si museli koupit ponožky. Ta zima byla krutá, že to prostě nešlo vydržet. Na benzínkách jsou i obchody, kde se dá docela dobře nakoupit. A krom oblečení, pro nás tížených ponožek. Lze zakoupit ovoce, zelenina, pití, jogurty, pečivo, sladkosti a vše nezdravé co si jen umíte představit. Jen teda u cigaret je velký problém, né všude je mají. Alkohol v krámech nekoupíte.“