Jeden akumulátor pro všechno – prověřeno Dakarem:

Akumulátorový program od HECHTu s námi jel na Dakar Rally již po druhé. I v letošním ročníku Dakar Classic jsme opět vsadili na akumulátorový program, který je tichý, bez emisní, a šetří přírodu, o  snadné údržbě nemluvě. Nové Hecht akumulátory nám nabídly dostatečnou kapacitu, která nám dostačovala v etapách například u dofukování pneumatik ( Akumulátorový kompresor Hecht 2090 ). Které jsme v písečných etapách vyfukovali a nafukovali několikrát za den. Dokonce se u nás před startem do 10 etapy zastavili i soupeři s automobilem Panda 4×4 a požádali nás o zapůjčení dofuku a jestli nemáme i manometr. Byli velmi překvapení jak ten malej červenej stroječek funguje, a že má i dobře viditelný digitálním manometrem, a žertovali, že nám už jej nevrátí.

 

 

V letošní rally nás překvapila náročnost tratě, aku nářadí jsme nijak extra nebalili, dá se spíš říct, že jsme nářadí hodili za sedačky nebo do prostoru kufru a jelo se. Hodně mile mě překvapilo, že aku nářadí přežilo a ani jednou nezastávkovalo. A to si asi umíte představit jak to s námi v autě mlátilo – lisťáky na Samíkovi jsou charakteristické pro pekelnou jízdu i na rovné silnici.

Po dofuku všech 4 kol je dobré nechat kompresor vychladnout, pak zas maká jak má! A nebudeme si lhát poměr cena výkon, je bombastickej! To že jsou baterie lehce dražší vykompenzoval ten fakt, že obě naše posádky variabilně vyměňovali baterie na všem AKU programu, který měli v autech.

S jakým kompresorem jeli posádky Czech Samurais: https://cz.hecht.cz/akumulatorovy-kompresor-hecht2090

V depu a zázemí Czech samurais tým využíval:

Na všechen AKU program – stejné baterie. Variabilnost programu byla k nezaplacení!!!! Video mechaniků v akci: https://www.stream.cz/dakar-classic-stories/mechanici-na-dakaru-classic-co-vsechno-delaji-a-jaky-je-jejich-bezny-den-64530599

 

  • Aku světlo, které Ollie často kradla i do bydlíku:

https://cz.hecht.cz/akumulatorove-led-svetlo-hecht-1706

 

  • Akumulátorový rázový utahovat, ty jezdily i v obou dvou autech:

https://cz.hecht.cz/akumulatorovy-razovy-utahovak-hecht-1256

 

  • Akumulátorová úhlová bruska, která byla v permanenci každý den:  

https://cz.hecht.cz/akumulatorova-uhlova-bruska-hecht-1320-44961

 

  • Aku vrtačka: 

https://cz.hecht.cz/aku-sroubovak-vrtacka-hecht-1277-44086