Rallye Dakar 2023 odvysílá stanice Nova Action

Vysílací práva na lednový závod Rallye Dakar získala televize Nova. Přenosy zařadí na stanici Nova Action a celou trasu se závodníky absolvuje její štáb.

Program k Rallye Dakar začne 1. ledna 2023. Závodní dny jsou do 15. ledna, dále Nova Action nabídne 16. a 17. ledna dva speciály. Každý večer bude na programu hodinový moderovaný magazín, který shrne aktuální dění v Saúdské Arábii. Magazínu vysílaného 17. ledna se ve studiu zúčastní nejúspěšnější závodníci Rallye Dakar 2023.

Rallye Dakar 2023 uvidí také předplatitelé internetové služby Voyo.

Ve studiu se budou střídat moderátoři Radek Mazal, reportér TV Nova a moderátor magazínu Český motorsport, a Martin Pouva – dlouholetý moderátor Televizních novin, který také působil jako šéf vysílání Formule 1. Tým doplní Nikola Červinková, která se objevuje ve studiích MotoGP a moderuje také Sportovní noviny. Z Arabského poloostrova se denně bude hlásit Richard Tesař.

Slavnostní start a prolog legendární rallye proběhne na břehu Rudého moře. Cíl je naplánován do města Dammám u Perského zálivu. Dakar je označován za nejtěžší rallye na světě. Závodníci musí být nejen rychlí, ale zároveň musí mít vynikající smysl pro orientaci a navigaci – stejně tak si musí poradit s nejrůznějšími opravami nečekaných závad a defektů. Během dvou týdnů najedou závodníci v drsných podmínkách celkem pět tisíc kilometrů.