Už jsme jen krůček před startem – Technické přejímky jsou za námi:

soutěžní a doprovodná technika Czech Samurais  o víkendu zamířila do jihofrancouzského Marseille, kde ji v pondělí 28. listopadu  od 13.30. čekala první část přejímek před Rally Dakar 2023. Odtud bude po nalodění odeslána do Saúdské Arábie, kde na Silvestra odstartuje pětačtyřicátý ročník nejslavnějšího pouštního maratonu.

Czech Samurais nastupuje do závodu se Suzuki Samurai a Toyotou Land Cruiser 90. Oba dva závodní vozy mají za sebou podporu v doprovodném kamionu „Medvěd“, který také zdárně prošel důkladnými technickými, ale i administrativními přejímkami.

“ Byl to velmi náročný měsíc příprav. Ve spolupráci s SŠTR Nový Bydžov a Autoservis Franc jsme dokončovali poslední úpravy na všech třech autech. Největší výzvou však byla administrativa spojená se samotnými přihláškami na rally Dakar. Celý proces jsme zvládli a mě spadl kámen ze srdce, opravdu jsem se bála, že zapomenu vyplnit některý ze sta papírů, a auta tak nebudou připuštěna ke startu. Mechanici se soustředili na technické přejímky, kde oba dva závodní vozy prošly důkladnou kontrolou. Pořadatel je v této kontrole nekompromisní a vše muselo být připravené podle daných předpisů. Z tohoto důvodu jsme při stavbě nic nepodcenili ( čerpali jsme zkušenosti ze stavby prvního vozu, který absolvoval dakar v roce 2022), vše bylo dokonale připraveno. I tak neustále přesouvání mezi jednotlivými stanovišti a také rozebírání našich závoďáků bylo velmi vysilující. Kontrolou prošla veškerá elektronika, připojení přístrojů, technický stav, bezpečnostní prvky, prostě technická kontrola se vším všudy. I zde teamové vozy prošli bez jakého koliv zaváhání, a tak se se závodní i doprovodnou technikou shledáme až 28.12. kdy na nás bude čakat v Saudskej Arábii.“ – dodává pilotka Ollie Roučková Czech Samurais team