Oficiální meeting ASO s českými týmy a závodníky:

  • Dobré ráno, do startu další dakarské rally zbývá necelých šest měsíců. A my vám právě dnes přinášíme ještě horké informace ze včerejšího oficiálního meetingu ASO s českými týmy a závodníky. Kde jsme se dozvěděli podrobnosti o Dakar rallye 2023:Máme se na co těšit, nadcházející ročník bude tvrdší a delší. Organizátoři zveřejnili přibližný plán trasy a posunuli datum startu. Čeká nás sedmdesát procent nových tras, i čtvrtá největší písečná poušť světa Pustá končina.V první polovině závodu na nás budou čekat náročné horské oblasti v severozápadní části Saúdské Arábie, na konci pak třídenní pouť oceánem dun v Pusté končině. Je tak přichystáno téměř 5 000 ostrých kilometrů a Dakar 2023 by měl být tím nejdelším od roku 2014.

    Organizátoři zapracovali i na komfortu zázemí pro závodníky a jejich doprovody, v prvním bivaku nazývaným See Camp se tak můžeme těšit na “vytuněnou” infrastrukturu pomyslného Dakarského městečka – Kino, obchod s potravinami, platforma pro volný čas, možnost zakoupení místních simkaret… Přece jen zde strávíme 5 dní. ( See Camp leží mimo civilizaci, nejbližší město je 70 Km, nejbližší hotel 100 Km).

    Ani v nadcházejícím ročníku nebudou chybět historická auta a kamiony v soutěži Dakar Classic – přibyla nová kategorie pro vozy s menším obsahem, ale také samostatná třída Iconic Clasic Club pro originální dakarské speciály. Počet soutěžících bude maximálně 150. Trasa pro kategorii Classic bude oproti loňskému ročníku navýšena o dvě závodní etapy.