Až na Velkou Deštnou… 7 pohoří běžela i první česká dáma z Dakaru

Svěží povětří, ale taky sluneční paprsky potěšily účastníky prvního dílu letošních 7 pohoří, trailového seriálu na tratích stavěných po ukrytých lesních stezkách Horskou službou.

V Orlických horách se běželo z Deštného vzhůru na Šerlich, dolů k hotelu Orlice a znovu nahoru až k vrcholu Velké Deštné (1116 metrů). Pak dolů přes půvabné Luisino údolí zpátky k vlekům Na Martě. Asi znáte tyhle terény víc s běžkami na nohou. Ale i bez nich mají parádní perspektivu!

Delší 24kilometrovou trasu vyhrál Jan Nápravník ze Rtyně v Podkrkonoší (1:48:00). „Běžel moc pěkně, rozběhl to odvážně, až jsem myslel, že jde jen tu kratší,“ ocenil ho druhý Přemysl Ježek. Hned po startu vyrazil Nápravník se zkušeným horským běžcem Brýdlem, který si vybral střední trať, za nimi se držela v pěti druhá skupinka. Ve stoupání k Šerlichu z ní Ježek utekl a dotáhl Brýdla. „Nahoru jsem byl na tom líp, oni zase v sebězích,“ uznal liberecký vrchař, profesí servisní technik, který po krátké pauze hledá nové výzvy a právě delší trailové běhy mu je začínají naplňovat.