Francie dobita – CZech Samurais definitivně míří na Dakar Classic:

Nejstarší francouzské město, nejdůležitější přístav… Všemi těmito nej se může chlubit jihofrancouzské město Marseille. Do kosmopolitního města míří závodní i doprovodná technika takřka z celé Evropy. Dakar 2022 se i pro tým CZech Samurais stává realitou.

Část přístavu v Marseille se právě proměnila v jedno z nejzajímavějších evropských parkovišť. Sešly se tu závodní týmy kategorií Classic, aby organizátorům Rallye Dakar předaly svá vozidla pro plavbu do Džiddy, kde 3. ledna odstartuje 44. ročník legendárního závodu.

Z Roudnice do Marseille na vleku:
Pilotka Ollie Roučková se rozloučila se Samíkem, svým závodním Suzuki Samurai doprovázeným servisním Fiatem, kterého fanoušci znají pod jménem Sršeň, v němž má tým zázemí. Z bezpečnostních důvodů i letos byly omezeny technické přejímky. Ještě před odevzdáním techniky tým čekala v roudnických dílnách ROBUS nelehká nakládka náhradních dílů do doprovodného vozidla Fiat Ducato Maxi.
„Nečekal jsme, že naložení doprovodky bude tak časově náročné. Jedná se o můj první Dakar, tak je pro mě vše takřka nové. Ale zvládli jsme to,“ komentuje balení techniky navigátor Robert Knobloch.

Odevzdala jsem klíčky od Samíka a doufám, že se za měsíc oba sejdeme bez nějakého škrábance. Je to hodně emotivní, přece jen teď to naše auto bylo na dennodenním programu, a tak nějak si neumím představit, že s klukama nebudeme na dílně od 4 ráno do 22.00,“ říká pilotka Ollie Roučková, dvojnásobná účastkyně Rally Dakar.

Samurai se postavil na vlastní kola až v přístavu, celou cestu strávil na vleku. Klasické sychravé počasí dalo zabrat, ale po víc jak 18 hodinách tým zaparkoval v přístavu, kde si posádka dala pomyslných dvacet, před maratonem přejímek.

Od nakládky po přejímku:

 • Posádka nakládky – pilot: Ollie Roučková, navigátor: Robert Knobloch,
 • mechanik: Gabriel Zubor, řidič: Luboš Konrád, fotograf: Petr Šedivý
 • Doprovodná technika – Fiat Ducato Maxi
 • Závodní technika – Suzuki Samurai
 • Asistenční auto – pouze převoz Francie/ČR – Mercedes
 • Ujetých km – 1500 km (jedna cesta)
 • Čas strávený za volantem – 18 hodin
 • Čas strávený v přístavu – 2 hodiny
 • Počasí ve Francii – 8 C, vytrvalý déšť
 • Vypité kávy – 40 porcí
 • Snědených baget Paukert Bistro – 12 ks

Samík pluje lodí do Džiddy
Hotovo. Čekání v přístavu se nám protáhlo na několik hodin, ale vše máme úspěšně za sebou. Zbytek přejímek dořešíme v Saúdské Arábii. „Samík je připraven na plavbu do Džiddy,“ zhodnotil mechanik Gabriel Žubor.

Nyní čeká celý tým měsíc relativního klidu Posádka bude trénovat fyzickou kondici. Pokud budete mít před a během Dakaru zájem přečíst si aktuální informace o posádce CZech Samurais, sledujte: Facebook profil Ollie Roučková, web www.rouckova.cz anebo taky zbrusu nový YouTube kanál CZech Samurais. Pokud se na YouTube přihlásíte k odběru novinek, nic zásadního vám již neunikne.