MotorSvět 2021 – Festival dopravní prevence a motorismu:

11.9. 2021 se otevřeli brány Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě pro všechny příznivce všech forem motorismu. Během jednoho dne a na jednom místě byl připraven bohatý program pro celou rodinu i širokou veřejnost.

Milovníci vysokooktanového benzínu si rozhodně přišli na své. K vidění bylo velké množství historických závodních exponátů, ale i stroje v plné závodní síle. Akce je tradičně spojena s celou řadou významných jmen osobností dřívější i soudobé scény motorsportu. A tak jsme na festivalu viděli a slyšeli: Ladislava Křečeka, který je několikanásobný mistr republiky v rallye a člen továrního týmu Škoda. Pana Oldřich Horsák, který se podílel na vývoji Škody 130 RS, či Milana Špinku – držitele Zlaté přilby z Pardubic. Vůni písčitého Dakaru přivezl Jiří Moskal, Olga Roučková i Tomáš Ouředníček.

Branami Psychiatrické nemocnice prošlo cca 6 000 návštěvníků. „Přijela jsem rovnou z dílny, ještě při stavění expozice, jsem měla na ruce tmel. Akorát v sobotu jsme šli se Samíkem do laku a já ještě před odjezdem do havl brodu klukům trochu pomáhala. Takto veliká akce, by se mohla směle rovnat věhlasnějším českým výstavám. Ani mi nepřišlo, že se akce zúčastnilo tolik návštěvníků, ale upovídaná a u podpisovaná jsem minimálně do konce měsíce. Moc mě akce  zaměřená pro celou rodinu bavila, a i já jsem se zájmem pozorovala rozstříhávání auta. Zaposlouchala se do poutavých besed.  Již nyní se těším na příští ročník, kde už snad budeme stát s projektem Z kopřiv na Dakar.“ – Dodává dvojnásobná účastnice Rally Dakar Ollie Roučková.