Aktuality 23 – 34:

𝐊𝐚𝐦𝐩𝐚ň 𝐣𝐞 𝐮 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞 – 𝐳í𝐭𝐫𝐚 𝐤𝐨𝐧čí𝐦𝐞:

 6.7.2021

Kampaň je skoro u konce – už jen jeden den a my budeme moct ještě chvíli bilancovat🤩Díky vám přispěvatelům, můžeme dále realizovat našeho VRAKOUŠE a společně posuneme zas laťku písečného dobrodružství o něco výše🙏🙏🙏
Děkujeme [̲̅s][̲̅t][̲̅o][̲̅v][̲̅c][̲̅e] přispěvatelů v kampani a vůbec všem členům a přátelům Z kopřiv na Dakar, kteří Nás držíte nad vodou! Vážím si toho😉

Motor si řekl s převodovkou ANO:

 5.7.2021

Zajímá tě, jak pokročila stavba našeho Samíka? Přišly nám nové díly, kterými naší ojedinělou stavbu posuneme zase o kousek blíž k finální podobě…

Prodloužený víkend je pro nás pracovním maratonem, kdy jsme sesadil motor/převodovku/kardany a spoustu dalších drobností do rámu. Kluci na dílně už dokonce ladí i drobnosti, jako držáky na všelijaké nářadí, které si sebou na Dakar Rally povezeme. Ani kastle nezůstává pozadu, ta je vybroušená, dovařená, vytmelená a ze spoda nastříkaná tlumexem. Právě na kastli bylo nejvíc práce, koroze a rez byla všude přítomná….
Chtěl byste vědět, co bude následovat?

V nejbližších dnech sesadíme kastli na rám, a začneme se věnovat vnitřní části – elektrika, usazení sedaček, přídavná nádrž, palubní deska s přístroji, uchycení pásů…. Za dva dny naše akce tady na HitHitu končí, dál nás můžeš sledovat na mých sociálních sítích Facebook/Instagram – Ollie Roučková.

Moc bych vám všem chtěla poděkovat, že jste součástí našeho projektu  Z kopřiv na Dakar.

O víkendu bude svatba 😍

 2.7.2021

Podvozek je na místě, je na čase sesadit motor s převodovku 🙏 Kromě agregátu už taky připojíme kardany a nahodíme snad i kastli…
👉 Prý se tomu v automobilkách říká svatba… Pojďme to společně oslavit… Celé dění můžeš sledovat na mém INSTAGRAMU – Ollie Roučková v 🄸🄶 🅂🅃🄾🅁🄸🄴🅂 🎥 Začínáme v 9.00. 😉

Co jíme na dílně nejčastěji?

 1.7.2021

Když mákáš na dílně celý den, oběd i večeře je samozřejmostí. Ale nebudu si tu vymýšlet, že po návratu domů stojím v kuchyni a vyvařuju do rána. Na to prostě není čas ani energie. Čas, energii mi šetří právě BISTROVKY. Kluci si vyberou hotovky dopředu na týden, jedno kliknutí a jídlo máme doma!

  • Bistrovky jako od maminky: 

Každý den připravují ta nejlepší hotová jídla, která si můžeš objednat domu. Jídla připravují s láskou a takovou péčí, jako by vařili doma pro rodinu.

Samuraiský Rodokmen

 29.6.2021

Samík dostal závodní rodokmen.

Pojďme Samíka dostat na startovní rampu…. Ale pěkně po pořádku, ještě před tím mě čeká mimo jiné i sportovní technická u Autoklubu České republiky.

Novinky v kategorii Classic:

 28.6.2021

To date, we have already recorded  a mind-blowing 130 plus pre-registrations. Keen to offer a balanced and friendly rally, we decided to move the registration deadline forward  to July 15th.

I wish you a great summer and good luck with your preparation. See you at the start line on January 2nd!

David Castera

Brutální administrativa – přihláška:

 28.6.2021

Zatím co naši mechanici brousí kastli, já po večerech do vyplňuji přihlášku na Dakar. Máme zaplacenou první část startovného (8 000 Euro), ale k tomu aby byla přihláška kompletní se musím proklikat brutální administrativou.

  • Motor: kolik válců, jak jsou uloženy
  • Sedačky: jaké FIA sedačky, jak jsou uloženy, držáky sedaček jsou železné/hliníkové
  • Nádrž: Kolika litrovou, název, fotografie
  • Celek auta: foto dokumentace…….

Vše vyplňuji svědomitě, tak aby jsem na administrativních přejímkách měla co nejméně změn:  Auta i motocykly musí splňovat všechny předpisy FIA a prohlíží je hned několik komisařů. Administrativní přejímky se týkají takových věcí, jako jsou doklady, závodní licence, zdravotní karty, technické a sportovní průkazy… Prostě vše co tě napadne. Je to maraton na víc než tři hodiny.

Spojovací materiál

 24.6.2021

Spojovací materiál je komoditou s ohromným množstvím položek a jejich rozměrových variant, přes závitové tyče, šrouby, matice…. Naše výzva postavit závodní auto z „absolutního VRAKU“, které jsem vytáhla z „vrakoviště“, kde autem prorůstaly kopřivy začíná dostávat tvář. A s tím je spojený i spojovací materiál, který kompletně vyměňujeme.

Se spojovacím materiálem a plechy nám pomohla firma Chropyňská strojírna. Chropyňská strojírna je významným dodavatelem svařovacích, montážních a dopravních linek určených především pro automobilový průmysl ve střední a východní Evropě.

Pevně věřím, že i s vaší pomocí postavíme závodní auto a z „vrakoviště“ se společně dostaneme na startovní rampu nejnáročnější rallye planety – Dakar.
Děkuji za to, že nám věříte!

Motor už je zpátky

 23.6.2021

Repase je za námi, jak motoru tak převodovky. Pod kapotou bude tlouct benzínové srdce o objemu 1,3 l.

Výroba pancéřových brzdových hadiček

 23.6.2021

Přináším si do obchodu velmi omšelé a léty oprejskané brzdové hadičky. Během chvilky si v jedné ruce odnáším krabičku s očkama, rychlospojkama… a ve druhé ruce mám pancéřovou hadičku v metráži spolu s návodem jak to zkompletovat.

Prý – “to zvládnete, je to lehké jako když poskládáte skříňku z Ikei”.

Tak tohle mě rozesmálo, asi každý máme podobný zážitek jak se zdánlivě jednoduchá skládačka stane několika denní nočním hororem.

HitHit – EROR – placení prostřednictvím karet:

 22.6.2021

🚫aktuálně není možné na portálu HitHit využívat platbu prostřednictvím platebních karet. Přispěvatelé tak k nákupu odměn mohou využít pouze bankovní převod⛔️
Jedná se o dočasnou změnu, která se týká všech crowdfundingových serverů v České republice, které využívají platební bránu ComGate Payments, a. s. Omezena je také možnost Apple Pay.
„Jsme v tom s vámi, situaci intenzivně řešíme“ – HitHit
🙏Držte nám palce, ať i s touto patálií dokončíme projekt🙏a můžeme všem přispěvovatelům rozeslat odměny😍Už jen 8 dní🤞

Zatímco kluci makaj na dílně, Ivo Kaštan zhodnotil Samíka na Dakaru:

 21.6.2021

Na Dakaru Suzuki Samurai žádnou díru do světa nikdy neudělal, protože velká Toyota, Patrol nebo Defík jsou lepší, rychlejší a  silnější. Ale off-roadový fenomén to je.

Jednoduchá japonská věc na listových perech, kam přidáte tlumiče na kolech do páru a  velkou nádrž… Rám – klec pro posádku se dělá snadno, protože kabina je rozebíratelná.

Nepotřebujete nic, jen to celé pečlivě a poctivě poskládat. Samík je lehoučký, takže po dírách plave a v dunách funguje taky.

Zkrátka, tahle nová kategorie klasiků je opravdová, stejně jako tohle auto je opravdový off-road. Máte sen, pořídíte cosi za pár kaček, potom spousta práce, ale sen o  Dakaru je váš. Protože dát do toho miliony, nechat si to připravit na klíč a hrát si na hvězdu, o tom kořeny závodů do Dakaru nebyly.

Ivo kaštan pro časopis Moto Route

Navigátor – Robert:

 17.6.2021

Moc se o nich nemluví, přesto mají na výkonu posádky výrazný podíl. Navigátoři! 

Dopředu se moc nedívají. Mají oči zapíchnuté do bloku s údaji o trati, kterou projíždějí. Současně musí mít přehled, kde se nacházejí, aby mohli dát řidiči dobrou informaci, kam má mířit a co ho čeká. Navigátorova chyba může mít fatální následky. Dobrý navigátor však představuje pro posádku poklad.

Posádku „VRAKOUŠE“ tvoří dvojnásobná účastnice Rallye Dakar a navigátor Robert. Toho si Ollie doslova vykopala z bahna na Albánia Rallye. Aby mohla projet a dokončit soutěž, musela si udělat volnou cestu. To znamenalo vyhrabat z bahna jeho uvízlou motorku. Od té doby se s Robertem zná, slovo dalo slovo a budou spolu tvořit posádku nejen na Rallye Dakar, ale také při testování a přípravných závodech.

  • Jméno – Robert
  • Pozice – Navigátor
  • Dakar – první
  • Rally Albania – 3x
  • Hobby – rally, motorky, kolo, traily, běh….

Stojím před otázkou, co s tlumiči?

 17.6.2021

Aktuálně s  „tlumičáři“ z PROTLUM stojíme před otázkou, jak se udělají tlumiče. Jestli je zdvojíme, nebo uděláme delší? Podvozek je alfou a omegou auta a je třeba, aby stoprocentně fungoval.

U našeho Samíka máme klasickou, lety osvědčenou konstrukci – žebřinový rám a  tuhé nápravy na listových perech. Listová péra mi před pár dny přišly z listárny nové. Teď už to jen všechno poskládat tak aby vše spolu klapalo jak má. Co tedy s tlumiči – zdvojit, nebo delší?

Fotky jsou ilustrační.