Bude 100 litrová nádrž stačit?

Jak je to s tankováním? Když jsem jela svůj první Dakar na 4kolce, měli jsme tankovací zóny během každé etapy.  Na jedno tankování jsem musela ujet až 300 kilometrů. Takže jsem k sériové nádrži musela mít i přídavné. Ty jsem měla umístěné na nášlapech (místo kde stojím nohama ve stupačkách).

Osobní auta a kamiony mají tak velké nádrže, že v pohodě vydrží celou závodní etapu. Ale jak je to v kategorii Classic, to musíme ještě nastudovat…

Vždy spolupracuji s nejlepšími, a tak slovo dalo slovo a včera jsem seděla na kávě u Ivo Kaštana. Který je nejen že Dakarská legenda, alespoň pro mě. Ale hlavně má se Suzuki Samurai velké zkušenosti, navíc s maličkým litrovým Samíkem se zapsal do Dakarské stopy už v roce 2002. Rok na to stál na startu se Samíkem zase, ale pozor, tentokrát s funglovku. Dlouhou verzi „long“, vyrobenou ve Španělsku a  s  motorem Renault 1,9 D. Snad sem si to zapamatovala dobře, a Ivo se Samíkama jel Dakar jako novinář.

Ivo nám nabídl pomocnou ruku, a už několik měsíců spolu konzultujeme co a jak. Ale proč tu píši celý tento příběh, Ivo nám do našeho ŠROŤÁKA dal 100 litrovou nádrž. Která by měla bezpochyby pokrýt etapy, tak aby jsme si mohli i po bloudit. Moc děkuji za nádrž, ale hlavně za spolupráci a cenné rady.

  • Ivo Kaštan:

motocyklový závodník, držitel světového rekordu, konstruktér. Kouzlo dálkových rallye objevil po 15 letech závodění v motokrosu, enduru, kartingu, Formule 1600, při Master rallye Paris-Peking 95. Od prvního startu na Dakaru 96 je nejznámějším českým motocyklovým jezdcem cross-country rallye. Průkopník české motocyklové účasti na rallye Dakar. Kompletní info ZDE.