Ollie Roučková skončila na čtyřkolce v TOP 10 na mistrovství Evropy v Cross Country

Litevská trať přivítala v prvním květnovém víkendu letošní první vložený podnik mistrovství Evropy v Cross Country. Na startu stálo velké množství domácích a zahraničních závodníků. Nechyběla ani účast ambasadorky Autoklubu České republiky Ollie Roučková. Ta se postavila na start čtyřkolek v kategorii Quad 2×4. Na startu tohoto závodu stálo 43 závodníků napříč kategoriemi. Vítězem Quad 2×4 se stal Evaldas Bujanauskas, který dokázal zvítězit s náskokem 21 sekund. Druhý skončil Alvis Graundinš a třetí Miroslav Wojnowski.

Ollie Roučková, jako jediná žena v závodním poli, dojela na 8. místě. „Mám za sebou první vložený podnik mistrovství Evropy v Litvě. Vzhledem ke covidové situaci tenhle závod byl nejlepším řešením a zároveň skvělým tréninkem na Rallye. Trať byla pro mě nová, a tak jsme si jí celou prošli den předem. Byl to takový malý comeback do minulosti, kdy jsem jezdila Cross Country každý víkend, a tratě si pečlivě načítala pěkně pěšmo. Už jsem na to zapomněla, jak mě to bavilo. A taky jak Cross Country bolí. První kolo závodu nebylo ideální, musela jsem dotahovat ze zadních pozic. Bylo to těžký, zvířený prach od kol čtyřkolek udělal stěnu, ve které jsem neviděla na metr před sebe. To se mi stalo osudným v závěru závodu, kdy jsem si nešťastně škrtla o jiného závodníka a ztratila stopu. Vyproštění čtyřkolky mě stálo hodně minut. Nakonec jsem byla v cíli osmá ve své kategorii – Quad 2×4 Europe,“ popisuje závod Ollie.

 

Po návratu do ČR se hned zapojí do pracovního procesu. Následující dva víkendy jí čekají OCR překážkové extrémní závody Excalibur Race Mladé Buky a Gladiator Race OCR LIGA III v Hradci Králové a plánování dalších závodů na Rally. Paralelně pokračuje stavba dakarského speciálu.

 

  • Foto: Mindaguas Plukys, Petr Šedivý
  • Text: Iva Roháčková