Dakarmania – Dakar 2021:

Po dvouletém koketování s volantem buginy kategorie side-by-side se Olga Roučková vrací stoprocentně do sedla čtyřkolky. Po uvolnění restrikcí souvisejících s jarní pandemií nemoci Covid-19 by ve druhé polovině roku ráda absolvovala několik evropských závodů. Hlavním cílem je však návrat na Dakar.

Nejslavnější maratonské rally světa se Ollie Roučková zúčastnila zatím naposledy v roce 2019, kdy po prvním startu na čtyřkolce přestoupila do kategorie SSV. S Can-Amem se připravovala také na letošní Dakar v Saúdské Arábii, jenže vše zhatil nesoulad mezi zákony arabského světa a předmětem činnosti jejího hlavního sponzora. Dakar 2020 tudíž sledovala pouze na dálku. Na počátku příštího roku však ve stejné situaci rozhodně být nechce. Proto přehodnotila své plány.

„Zůstávám otevřená oběma kategoriím, vůbec se volantu nezříkám, protože se mi líbí a docela ráda bych se za něj zase vrátila, ale současná celosvětová situace je bohužel taková, jaká je,“ vysvětluje Ollie Roučková. „Proto jsem si řekla, že čtyřkolka teď bude rozumnější varianta.“

Konkrétně půjde opět o Yamahu Raptor, s níž pětatřicetiletá rodačka z Děčína jela svůj první Dakar v roce 2018.

  • Celý článek naleznete ZDE.