Dakar na Mogul:

V srdci mé Dakarovky koluje motocyklový olej Mogul 4T 10w50. . . Celoroční motorový oleje mimořádné výkonnosti určený zejména k mazání moderních vysoce výkonných benzinových čtyřdobých motorů sportovních motocyklů a čtyřkolek!!!

 

 

Dobře hustý:

Závodníci projeli cílem jubilejní 40. Dakarské rally. V letošních tvrdých podmínkách nejnáročnějšího motoristického závodu na světě dosáhli čeští jezdci v barvách Mogulu skvělých výsledků.

Nástrahy Dakaru zdolala také první česká závodnice na čtyřkolce Olga „Ollie“ Roučková. Mezi čtyřkolkami se umístila na 26. pozici a navíc obsadila obdivuhodné 3. místo v kategorii Woman bike. „Jako čtyřkolkářce mi vyhovovalo, když trasa vedla přes velbloudí trávu a malé duny. Kvůli velké nadmořské výšce ovšem čtyřkolka nejela na plný výkon, s tím jsme ale dopředu počítali. Dokonce jsme měli připravenou variantu, že v nejhorším případě sundám víko airboxu, aby se k motoru dostalo víc vzduchu,“ prozradila závodnice.

 

 

Olze se vyplatila důsledná fyzická příprava zahrnující výběhy na Ještěd i pobyt v kyslíkovém stanu. Stres a vypětí jsou na Dakaru násobené nedostatkem spánku, což přináší také extrémní psychickou zátěž. „Běžný obrázek po dojezdu etapy byl, že jsem se celá rozbitá, utahaná, nevysprchovaná šla najíst, převléknout do dakarského overalu a vykreslit si roadbook, na který jsem samou únavou skoro už neviděla,“ popsala zákulisí Olga Roučková, která všechny obtížné situace zvládla a na své výkonné Yamaze YFM 700 projela cílem Dakarské rally jako první Češka.