Dakar Classic  2024 – přistáli jsme, a co nás čeká dál?

Výprava týmu Czech Samurais v pondělí 1. ledna 2024 po poledni přistála spolu s dalšími českými závodníky  v Saudské Arábii, kde už 5. ledna 2024 odstartuje nový ročník jedné z nejtěžších soutěží Rallye Dakar. Pro Czech Samurais tým to je  Rally Dakar Classic.

Členové týmu Czech Samurais hned po přistání naskočili do dakarského rytmu a pustili se do práce, aby stihli všechny předstartovní povinnosti. Pro český rodinný tým bylo přistání hladké, avšak mrazivé bylo čekání na potřebné simkarty, které si musí každý z účastníků zakoupit na pas a otisk prstu. Největší problém měl hlavní mechanik Citroëna Tomáš Neruda, který má z práce zničené prsty natolik, že nebylo možné otisky načíst. Nakonec se povedlo situaci vyřešit. Po několikahodinové anabázi se členové týmu vydali do místního přístavu. Kde už na tým Czech Samurais čekal týmový doprovodný kamion, i závodní Citroën 2 CV. Technika se do Saudské Arábie z Barcelony plavila několik týdnů. A tady právě začíná práce studenta ze SŠTŘ Nový Bydžov – Mechanic Academy Jana Pavlíka, přibližuje aktuální dění manažérka týmu Olga Roučková.

 

 

Co čeká tým Czech Samurais do startu rally Dakar 2024: 

– 1. ledna ráno odlétáme z Prahy do Yanbu, kde následně přebereme techniku v přístavu. Ihned poté se přesouváme do prvního bivaku nedaleko města Al Ula. Zde budeme do až do 6. ledna.– 2./3. ledna budeme mít možnost testování a nastavení Citroenu 2CV.

– 3/4. ledna odpoledne musíme absolvovat administrativní a technické přejímky. Ty budou pro nás už jen formalitou, protože hlavní část proběhla již v Barceloně při nalodění techniky.

– 5. ledna: prolog, který určí startovní pořadí do první etapy ALULA > AL HENAKIYAH:

Liaison > 90 km – Special > 25 km
Namísto sprintu jde o dakarskou etapu v koncentrované podobě, ve které budou závodníci slalomovat mezi kameny, na pískových tratích i mimotraťových úsecích. A to v úchvatné krajině. Takovýto přísný test zaručí, že prolog splní svůj základní účel –
určí startovní pořadí do první etapy.

 

 

  • Video před odletem – Jan, Mechanic Academy : 

 

Jestli dojela obě dvě auta v pořádku a co čeká mechaniky před závěrečnou přejímkou, to se dozvíte zítra…..