Tisková konference – týmu Czech Samurais před Dakarem 2023

Nový projekt, nová trasa, nové posádky, nová technika

 

Oficiální představení závodní techniky a nového projektu MECHANIC academy týmu CZech Samurais před Dakarem 2023

 

Kdy: 24. 11. 2022 od 16.00 hod
Kde: Školní dílny SŠTŘ, Na Švarcavě 1288, Nový Bydžov 504 01

 

Zahájení a představení teamu/vozu/projektu MECHANIC academy

Přesně před rokem v pražských Letňanech spatřil světlo světa projekt Z kopřiv na Dakar – Suzuki Samurai z roudnických dílen Czech Samurais. Projekt navázal na úspěchy z minulých let, kdy si zapsal třetí finiš na RALLY DAKAR.

MECHANIC academy:

 

Ollie Roučková, trojnásobná účastnice Rally Dakar představí nejen svůj tým, ale také nový projekt MECHANIC academy. Student z technického oboru bude mít letos nově šanci zúčastnit se vzdělávacího projektu MECHANIC academy, který podporuje mládež v technickém vzdělávání a praxi.

 

SŠTŘ Nový Bydžov ve spolupráci s ENJOY motorsport z.s. a TH motorsport servis již nějakou dobu provozují projekt, ve kterém žákům nabízí možnost seznámit se s technikou používanou při závodech, konstrukcí sportovních vozů a s jejich bezpečnostními prvky. V nově zrekonstruovaných dílnách probíhají stavby nových závodních vozů i opravy a přípravy na jednotlivé závody.  Hodláme vybrat jednoho z našich studentů, který by se pod dohledem zúčastnil jako plnohodnotný mechanik tohoto závodu. Následně by se i ostatním studentům naskytla příležitost, podílet se na kontrole a přípravě vozidel pro další ročníky a případně se zúčastnit některých dalších závodů.“ – SŠTŘ Nový Bydžov

 

Team představí nejen závodní techniku, ale také doprovodný kamion, který poskytne

celému týmu komfortní zázemí. CZech Samurais team se rozrostl o druhou posádku, a tak se postaví na start kategorie Classic se Suzuki Samurai i zbrusu nově poskládaná Toyota Land Cruiser, kterou bude řídit Ondřej Martinec.

 

Na vše, co vás bude zajímat vám také odpoví oba mechanici týmu, kteří znají DAKARSKÉ SPECIÁLY do posledního šroubku.
V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit!

 

Těšíme se na vás

Ollie Roučková
Czech Samurais team
www.rouckova.cz
olga.rouckova@seznam.cz