Pár vět s kolouškem, jedeme do Finska:

Zdendu známe pod přezdívkou Koloušek. V minulém roce se vracel po Covidu. Letost to vypadá na nadupanou sezonu, jdeme na rozhovor:

  • Trénuješ, trénuješ?

Trénuju o sto šest! Měl jsem teď asi tak rok nucenou pauzu, během které jsem byl bez pohybu a nabral 13 kilo. Opětovné začátky, cvičení a všechen ten běh, byly trochu náročné. Času málo a do závodu zbývají pomalu vteřiny.

  • Vypadá to, že vše směřuješ na?

Winter Warrior Finland 2022, který bude začátkem dubna. Jde o specifický OCR závod v hlubokém sněhu za polárním kruhem. Běžel jsem ho jako první Čech v historii závodu už v roce 2019. Další ročníky, až doteď, bohužel ochromila pandemie.

  • Nezruší vám závod jako v minulém roce?

Tak tak, sever Finska. Takže už vlastně Laponsko. Člověk v dnešním světě musí počítat se vším. Zatím závod platí a všichni doufáme, že to tak i zůstane.

  • Pojedeš s dalšími čechy?

Víš, jak to je. Domluvíš se s lidma, že vyrazíte v létě na vodu a jak se blíží termín, začnou lidi odpadávat. S Finskem je to podobné. Měli jsme letět 4 a nakonec zřejmě budeme jen 2. No a z nás 2 poběžím jen já. Letěl bych ale klidně i sám.

  • Co tě láká na tomto extrémním závodě?

Syrovost přírody, která umí být drsná i krásná zároveň. Pro mě osobně je ještě speciální tím, že během závodu musíme vlézt do zmrzlého jezera. Ještě před tím, než u nás propukl mainstream otužování a každý si klepal na čelo, že lezu do mrazivých finských vod, jsem ledovou vodu fakt nesnášel. To mi zůstalo do dneška. Na otužování jsem srab a jsem na to hrdý.