Czexxx rohovoruje před sezonou 2022:

Dlouho jsme si tu s našimi běžci nepokecali. Pojďme to napravit a jdeme jeden po druhém. První rozhovor bude netradičně, tentokrát si pokecáme s trenérkou od Ollie:

1. Jak dlouho trénuješ s Ollie?
Společně s Ollie spolupracujeme již třetí sezonu, předtím jsme spolu trénovali jako sparing partneři a Ollie mi dala tu důvěru, že jsem ji mohla mít jako svou první svěřenkyni.

2. V zimě ste jeli hlavně přípravu na Dakar. Dá se trénink propojit?
Dakar je velmi specifická záležitost a zvláštně pro ženy, které nemají tolik svalové hmoty jako muži. Je to extrémní zátěž jak po fyzické tak i psychycké stránce. Trénujeme v podstatě celý rok, jen před Dakarem zařazujeme více síly a specifický trénink nutný pro rally jezdce. A ten zahrnuje nejenom kondiční a silovou část, ale trénink reflexu. Dále pracujeme hodně na koncentraci pomocí dýchání, například Wymhof metodu, a rozhodně zařazujeme regeneraci, která je stejně důležitá jako trénink. Je to otázka i stravy která je koncipovaná podle aktuálních požadavků. Takže základ je vždy stejný, kvalitní kondiční příprava, tzn. objem na kterém stavíme, poté se jen specializujeme na daný sportovní cíl.

3. Co vše používáte v přípravě?
Tady navazujeme na tu stravu, spolupracujeme s firmou Fitpro, kde máme skvělý servis a vždy máme doplňky které potřebujeme. Je to hlavně o doplnění vitamínů, minerálů na regeneraci. Použiváme jen kvalitní suplementy. Co se tyká dalších specifik samozřejmě je to o efektivitě tréninku a regenerace, pracujeme se zátěžovými testy, tzn musíme vědět jaký je výchozí stav a podle toho nastavujeme další trénink. Základem tréninku jsou data a zpětná vazba, v tom nám pomáhá tzn variabilita srdeční frekvence, spolupracujeme proto s českou firmou MySasy, která nabízí unikátní systém, který nám poskytuje unikátní zpětnou vazbu o tréninku. Technologie je součástí našeho tréninku a neustále testujeme nové věci což posouvá mě i Ollie, ale to by bylo na samostatné téma, klíčem je efektivita a posouvání limitu.

4. Bude letos Ollie Běhat?
Musí běh je základní pohyb pro Ollie, samozřejmě s respektem k jejímu zdravotnímu stavu a Dakaru. Musíme pečlivě vybírat závody protože už není nejmladší a prioritu má samozřejmě Dakar. Na druhou stranu Ollie to nesmírně baví a mě to usnadňuje motivaci a práci s tím aby To Ollie bavilo, protože je prostě závodní kůň a je to ideální doplněk mezi Dakarem a Dakarem.

5. Na jaké závody se zaměříme a proč?
Závodů v dnešní době je nepřeberný množství, v OCR je to modní záležitost. Ollie by chtěla běhat všechno, ale to bohužel nejde , a vzhledem k prioritám se zaměříme na Spartan Race, a to konkrétně na CEU sérii…. Je to ideální spojení běhu, síly a bahna.