Zlaté Mistrovství Evropy v Maďarsku – Spartan Race – AG:

I v letošním roce se Spartan závodníci dočkali dvou populárních sérií (CEU Regionální série, CEU Horská série), které mají unikátní finišerské medaile a jejich celkové pořadí je vyhodnocováno v Elite a Age Group kategoriích. CEU REGIONÁLNÍ SÉRIE se běhá už od roku 2017 v letošním roce zahrnuje čtyři závody.

SR Nagykanizsa – sobota – další zastávka CEU series 2021. Tentokrát byl na pořadu nejkratší typ závodu Spartan race – Sprint, kterého se účastnilo 2500 závodníků – 800 dětí a mraky fanoušků. Tady byl svět v pořádku a trať tak byla obklopená nezvyklou dávkou fanoušků!!!!!  A OLLIE si zde po 7,5 Km vyběhla ZLATO ve své věkové kategorii. Tím si Ollie upevnila o 1000 bodů prvenství ve své AG v celé Evropské sérii Spartan Race.
SPRINT měl podle mapy závodu měřit skoro 7,5km, což je za poslední dvě sezony SPARTANa celkem dost (obvykle to bývá tak 5-6km) Sestava překážek byla rozvržena optimálně….konečně… v celé trase závodu. Nevím jestli to byla náhoda, nebo záměr traséra, nicméně na celé té lesnaté a celkem vysušené trati bylo jediné místo, asi 5 metrů dlouhé, kde bylo lepivé bahýnko skoro po kolena. A protože startuji v Age group, tak už bylo bláto zanesené i na překážky za ní, což výrazně znesnadňovalo překonání Slip wall, Rope climb nebo li lano. Ze kterého padám a mlátím sebou o zem 30 trestnými angličáky. Je to boj s hlavou, tohle se mi nestává, a tak zaberu a v cíli jsem o dvě minuty první před druhou závodnicí. Mám radost, protože vedu celý šampionát, ale neříkám hop. Poslední a nejtěžší/nejdelší závod rozhodne.“ – komentuje Roučková
Suma Sumárum:
  • Místo konání: Maďarsko, Nagykanizsa
  • Sobota: startovalo 2 500 závodníků, 800 dětí
  • Ollie doběhla: 1. ve své Věkové kategorii o dvě minuty před 2.
  • Ollie doběhla: celkově 75 z 1925 klasifikovaných závodníků
  • Rozhodne se na posledním závodě sezony:  25.9.2021 – Maďarsko – BEAST