This is Sparta - Ollie 3. na MS Trifecta World - Age Group 35-39 let!

Sparťani z celého světa si nenechali ujít příležitost vrátit se tam, kde všechno začalo, na vlastní kůži zažili překážky inspirované spartánskou historií zakomponované do bájných míst. A tak se bájná Sparta stala domovem Mistrovství světa Spartan Race - TRIFECTA ve dnech 1 - 3. 11. 2019.


Neskutečné výkony se podařilo předvést českým sparťanům na druhém Mistrovství světa Spartan Race Trifecta,  i naše DUKLÁCKÉ  železo v ohni Olga "Ollie" Roučková přiložila ruce k dílu a pro Českou republiku přivezla neskutečnoé 3. místo ve své Age Group 35 -39 let za celkový víkend Trifecta World Spartan race.

Celý víkendový maraton začal na náměstí. Pořadatelé nás po představení předních elitních závodníků seznámili se změnami pravidel a zahájení úvodního ceremoniálu na sebe nenechalo dlouho čekat. Průvod jednotlivých států - skupiny sportovců nesoucí své vlajky,  oblečeni do různých kostýmů, krojů, nebo národních dresů, směřoval z náměstí až pod sochu Leonida, kde si každá skupinka slavnostně udělala několik burpees. A tím byl závodní víkend oficiálně zahájen. 


Závod začal ne zcela tradičně, a to závodem v délce SUPER (13+ km/ 25+ překážek), následoval odpolední start závodu SPRINT (5+ km/20+ překážek), a vše završil nedělní závod  BEAST   (20+ km/ 30+ překážek). 
  •  Ollie Roučková, CZexxx tým: „Závody Spartan Race přinášejí velké množství emocí a to i ve spojení s bájným místem jako je Sparta. Sparta představovala v historii jedinečný militaristický stát, v němž byl každý jedinec už od svého útlého věku podrobován příslovečně přísné spartské vojenské výchově. Moc jsem se do Sparty těšila, v minulosti jsem toto město chtěla navštívit, ale možnost jsem dostala až nyní. A jsem za to ráda, protože ta atmosféra byla nepopsatelná, ještě k tomu všemu se mi povedlo hned v prvním závodě (SUPER – 13+ km/ 25+ překážek urvat  zlatou medaili. Vůbec jsem tomu nechtěla věřit, protože tole by mě vůbec nepřišlo na mysl, že já budu moct zabojovat na tak velkém závodě o jakoukoli medaili. Soustředila jsem se na druhý závod, který následoval necelé 3 hodiny po Supru. Tentokrát na mě čekal 5+ km/20+ překážek dlouhý SPRINT, který byl skoro celý natažený ve vodě. Hodně jsem se trápila nemohla jsem se dostat do tempa a v cíli to byla opět placka – tentokrát bronzová. Večer když jsem stála na stupních vítězů, mi všichni říkali, že to dám na celkovou bednu, ale já jsem dost dobře věděla, že následující den nás čeká nejnáročnější závod a tím byl BEAST – 20+ km/ 30+ překážek, s extrémně náročnýma překážkama. Nejsem běžec a tak jsem si řekla, že do toho dám všechno, buď to vyjde nebo ne. A Ono to vyšlo. Na trati jsem ztrávila 4 a půl hodiny, handicapovala jsem 6×30 Angličáků, ruce i nohy do krve a do cíle jsem v Beastu doběhla na 4 místě. O tom, že jsem celkově 3 jsem se dozvěděla těsně před večerním vyhlášením. Brečela jsem jako želva, tohle je splněný sen. Stát na Mistrovství světa mezi těmi nejlepšími! Velké poděkování patří vám všem za podporu.“

Fotografie – David Hofman